9.1 C
Timișoara
luni 29 aprilie 2024

ACS Dumbrăvița a învins AS Arsenal Flacăra Făget pe terenul din Giarmata-VIDEO

Din cauza unor lucrări mai ample de refacerea gazonului de pe arena proprie, ACS Dumbrăvița a fost nevoită să dispute etapa a doua din cadrul Ligii IV-a a județului Timiș pe Stadionul “Nicu Moraru” din Giarmata. Elevii antrenorului principal Florin Macavei au avut o primă repriză mai puțin reușită, însă pauza s-a dovedit a fi un sfetnic bun, astfel că meciul a fost rezolvat în doar trei minute. Răzvan Rus a deschis scorul în minutul 68, apoi Laurențiu Telescu a închis tabela la 2-0 în minutul 71. Meciul a fost arbitrat de brigada timișoreană compusă de Claudiu Gaitin, Alex-Gabriel Gherman și Denis Cosmin Mihăescu.

Iată și celelalte rezultate din etapa a doua: CS Avântul Periam-CS Unirea Sânnicolau Mare 0:1, CSM Lugoj II-AS FC Bazoșu Vechi 1:1, ACS Voința Mașloc-AS Pobeda Dudeștii Vechi 0:1, AS Peciu Nou-ASO Deta 1:2, CS Cocoșul Orțișoara-AS Progresul 1906 Ciacova 6:1, ACS Murani-AS Seceani 3:3, AS Voința Biled-CS Unirea Tomnatic 8:2 și CS Progresul Gătaia-CS Timișul Șag 0:1.

Etapa viitoare ACS Dumbrăvița va evolua pe terenul nou promovatei CS Unirea Tomnatic.

sursa: dumbravitatv.ro