SCM Poli merge ceas! Încă o victorie lejeră

58

SCM Politehnica merge pe drumul bun început acum mai bine de două săptămâni, la Suceava. Alb-violeții au obținut al patrulea succes consecutiv în Liga Zimbrilor, după 30-24 (12-10) cu CSM Bacău.

Alb-violeții au intrat ceva mai relaxați în meci și le-au permis astfel oaspeților din Moldova să se țină aproape, mai bine de 25 de minute. Băcăuanii au irosit însă câteva atacuri pe finalul primei reprize, blocați în mai multe rânduri de Tcaciuc, iar Poli a profitat și a preluat inițiativa. Definitiv! Pentru că la reluare, băieții lui Milosevic au accelerat și și-au lăsat în urmă oaspeții. Sadoveac și Marjanovic au marcat la „foc automat” și timișorenii și-au asigurat un final de meci liniștit – în care au intrat și tinerii Trif și Bode (ambii cu reușite în ultimele secvențe). S-a încheiat 30 la 24, cu Sadoveac cel mai bun marcator – 7 goluri, și bănățenii pot pregăti cum se cuvine duelul de la Focșani, de peste fix o săptămână.