Tânăr din Timiș, reținut pentru violul unei octogenare

60

Un barbat de 34 de ani din Timiș este acuzat că a violat o femeie de 85 de ani din județul Arad. Omul a fost prins recent.

„Polițiștii Secției 1 Rurală au fost sesizați, în noaptea de 21/22 mai, că pe raza localității Fiscut a avut loc o agresiune asupra unei femei de 85 de ani, în casa în care aceasta locuiește. Din cercetări a reieșit că, în jurul orei 01,00, un bărbat ar fi pătruns, prin escaladarea gardului și forțarea ușii de acces, în imobilul victimei, unde, prin folosirea forței, ar fi întreținut raporturi sexuale cu aceasta, după care ar fi plecat”, a transmis IPJ Arad.

Polițiștii l-au prins pe cel bănuit de săvârșirea faptei, un bărbat de 34 de ani, din județul Timiș. În seara zilei de 24 mai, bărbatul a fost depistat de polițiștii Secției 1 Rurală Arad, împreună cu cei ai Secției 8 Rurală Săvârșin, în localitatea Zam.

Bărbatul a fost reținut, urmând a fi prezentat magistraților Judecătoriei Arad cu propunere de arestare prevenitvă, sub aspectul săvârșirii infracțiunii de viol și violare de domiciliu.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.