Săptămâna viitoare continuă spălarea străzilor

36

Programul de spălat al străzilor din Timișoara continuă, săptămâna viitoare. Autoritățile au stabilit arterele unde se va mătura manual și mecanic și se va spăla carosabilul.

Riveranii care au mașini trebuie să verifice lista pentru a-și muta autoturismele de pe străzile ce urmează să fie curățate.

Programul pentru zona Torontalului – Mehala – Bucovina
Luni 26.08.2019
Grigore Alexandrescu (din Cloşca în Calea Torontalului) 07:00 – 13:00
Aurel Pop 07:00 – 09:00
Artuhur Rubinstein 08:30 – 11:00
Samuil Sagovici 10:00 – 13:00
Crişan 12:00 – 15:00
Dr. Ernest Neuman 15:00 – 15:30

Marți 27.08.2019
Basarabia (până în Grigore Alexandrescu) 07:00 – 13:00
Martir Cernaianu 07:00 – 09:00
Vuk Karadjici 08:30 – 11:00
Munteniei 10:00 – 13:00
Aleea Viilor 12:00 – 15:00
Martir Ovidiu Munteanu 15:00 – 15:30

Miercuri 28.08.2019
Storojinet 07:00 – 13:00
Martirii de la fântâna Alba 07:00 – 09:00
Cernăuţi 08:30 – 11:00
Ioan Plavoşin 10:00 – 13:00
Iancu Flondor 12:00 – 15:00
Piaţa Avram Iancu 15:00 – 15:30

Joi 29.08.2019
Ioan Nistor 07:00 – 09:00
Pan Halipa 08:30 – 11:00
Martir Anton Florian 10:00 – 13:00
Bucovinei 09:00 – 13:00
Faenza 12:00 – 15:00

Vineri 30.08.2019
Matei Basarab 07:00 – 13:00
Maria Tănase 07:00 – 08:00
Învăţătorului 08:30 – 10:00
Soroca 09:30 – 11:00
Constantin Stere 10:30 – 13:00
Ion Inculeţ 12:00 – 15:00
Aleea Hotinului 15:00 – 15:30

Sâmbătă 31.08.2019
Milos Cirneanski 07:00 – 13:00
Cornel Leucuta 07:00 – 09:00
Cetatea Alba 08:30 – 10:00
Ioan Popovici Banateanul 09:30 – 11:00
Atanasie Demian 10:30 – 12:00
Marius Moga 11:30 – 14:00
Ion Hobana 13:00 – 15:00

Programul pentru zona Iosefin – Bălcecu – Șagului
Luni 26.08.2019
General Ion Dragalina (de la pod până în Brancoveanu) 07:00 – 09:00
Tudor Vladimirescu (din Dragalina până în Vasile Parvan) 08:00 – 11:00
Ion Ghica 09:30 – 11:00
Emanoil Gojdu 11:00 – 12:30
Ady Endre 11:30 – 13:00
Zugrav Nedelcu 12:30 – 14:00
Miron Costin 13:00 – 15:00

Marți 27.08.2019
Treboniu Laurean 07:00 – 09:00
Piaţa Alexandru Mocioni 08:00 – 10:00
Moţilor 09:30 – 11:00
Timotei Cipariu 10:30 – 12:00
General Henri Berthelot 11:30 – 13:00
Brasov 12:30 – 14:00
Piaţa Plevnei 13:30 – 15:00

Miercuri 28.08.2019
Remus 07:00 – 09:00
Filaret Barbu 08:00 – 10:00
Virgil Madgearu 09:30 – 11:00
Romulus 10:30 – 11:00
Sfanta Rozalia 11:00 – 12:00
Cornel Grosforeanu 10:00 – 12:00
Nicolae Labiş 11:30 – 13:00
Intrarea Călin Nemeş 12:30 – 14:00
Constantin Noica 13:30 – 15:00
Octavian Goga 15:00 – 15:30

Joi 29.08.2019
Corbului 07:00 – 09:00
Virgil Onitiu 08:00 – 10:00
Coriolan Baran 08:30 – 10:00
Pavel Vasici Ungureanu 09:30 – 11:00
Damaschin Bojinca 10:00 – 12:00
Piaţa Nicolae Balcescu 11:30 – 13:00
Mihai Viteazu 13:00 – 15:00

Vineri 30.08.2019
Calea Şagului (din 16 Decembrie până în Ciprian Porumbescu) 07:00 – 10:00
16 Decembrie (din Tudor Vladimirescu până la Calea Şagului) 08:00 – 11:00
Gheorghe Doja 08:30 – 10:00
Ciprian Porumbescu 09:00 – 11:00
Constantin Brâncoveanu (din 16 Decembrie în Ciprian Porumbescu) 10:30 – 13:00
Alexandru Odobescu (până în Ciprian Porumbescu) 11:30 – 14:00
Ion Heliade Rădulescu 13:00 – 15:00

1 COMENTARIU

  1. Vineri, 30.08, strada Gheorghe Doja a fost pasata. Se pare ca nu e in interesul Brantner curatarea acestei strazi. Mare pacat pentru miile de oameni obligati sa vada din tramvai mizeria de pe linii si de pe locurile de parcare golite aproape total pentru ca acestia sa aiba spatiu de desfasurare…

LĂSAȚI UN MESAJ