Marți, 10 februarie, între orele 9-17, la intersecția Căii Torontalului cu strada Maria Dogaru se va executa o conectare de conducte. Pe durata lucrărilor se va întrerupe furnizarea apei pe străzile George Ardelean, Johann Wolf, Karoly Kós, Martin Gemeinhardt, Dora d`Istria, Martha Bibescu, Sarmiza Bilcescu, Smaranda Brăescu, Sofia Ionescu Ogrezeanu, Hariclea Darclée, Leonida Zamfirescu, Ioan Anton, precum și în zona Metro II și Parcul Industrial.
Pentru lucrări de spălare a rețelei de distribuție, pe 9 și 10 februarie, între orele 8-14, presiunea va fi scăzută în Lugoj, pe străzile Teiului, Mureșului și 1 Mai, pe 11 și 12 februarie, între orele 8-14, presiunea va fi scăzută în cartierul Cotu Mic, iar pe 12 și 13 februarie, între orele 8-14, presiunea va fi scăzută în cartierul Micro III.
Pe 9 februarie, între orele 7-15, în Pădureni se va întrerupe furnizarea apei pentru spălarea bazinului de înmagazinare, iar în perioada 10-12 februarie, zilnic între orele 7-15, presiunea va fi scăzută în localitate pentru lucrări de spălare a rețelei de distribuție.
De asemenea, pe 9 și 10 februarie, între orele 9-14, presiunea va fi scăzută în Cenad, iar pe 10 și 11 februarie, între orele 9-14, presiunea va fi scăzută în Saravale.
Lucrările de spălare urmăresc să asigure o calitate corespunzătoare a apei potabile și sunt o parte a activității desfășurate de Aquatim în cadrul mentenanței preventive a rețelelor de distribuție.
La reluarea alimentării cu apă în regim normal este posibil ca la robinete să curgă apă tulbure.
Deoarece această perturbare va fi de scurtă durată, recomandăm clienților să nu folosească apa în scopuri menajere, până la limpezirea completă. Rugăm, de asemenea, consumatorii să ia măsuri de stocare a unor cantități de apă care să le acopere necesarul pe perioada anunțată.
CALL-CENTER/ DISPECERAT: 0356 914, program 24/7

