Lista primarilor din Timiş: USR câştigă la Dumbrăviţa, PNL la Lugoj

933

Dumbrăvița este a doua localitate importantă după Timișoara unde USR-PLUS a reușit, la alegerile de ieri, să obțină primul loc. Horia Bugarin l-a învins pe actualul primar, pesedistul Victor Malac şi pe PNL-istul Sorin Drăgoi.

Pe de altă parte, liberalul Claudiu Buciu este noul primar al Lugojului. El l-a învins pe social-democratul Francisc Boldea, care conducea primăria municipiului de 12 ani. Lista edililor din Timiş:

01. Balint –
02. Banloc – PNL – Lucian Trifonescu
03. Bara –
04. Barna – PSD – Dumitru Pecora
05. Beba Veche – PSD – Ioan Bohancanu
06. Becicherecu Mic –
07. Belint –
08. Bethausen –
09. Biled – PNL – Ovidiu Ioan Oprisa
10. Birda – PSD – Gheorghe Marius Stoian
11. Bogda – PSD – Iasmin Iovanut
12. Boldur – PSD – Constantin Stoi
13. Brestovat –
14. Buzias – PNL – Sorin Munteanu
15. Bucovat – PMP – Gheorghe Pop
16. Carpinis – PSD – Dumitru Marcel Popa
17. Cenad – USR PLus– Andrei Tita
18. Cenei – P Republican – Sirgian Tanasin
19. Checea – PNL – Daniel Flori Florea
20. Cheveresu Mare – PSD – Marcel Muia
21. Ciacova – PNL – Petru Filip
22. Comlosu Mare – PSD – Ovidiu Stefanescu
23. Costeiu – PSD – Petru Carebia
24. Criciova –
25. Curtea – P. Republican – Marinel Craciunescu
26. Darova –
27. Denta – PSD – Petru Tapanov
28. Deta – PNL – Petru Roman
29. Dudestii Noi – PNL – Ioan Gosa
30. Dudestii Vechi – PNL – Bono Cucalan
31. Dumbrava –
32. Dumbravita – USR Plus– Horia Bugarin
33. Faget – PNL – MArcel Avram
34. Fardea – PSD – Violeta Murari
35. Fibis – PNL – Dorel Carcea
36. Foeni –
37. Gataia – PNL – Raul Cozarov
38. Gavojdia –
39. Ghilad –
40. Ghiroda – PNL – Ionut Stanusoiu
41. Ghizela – PNL – Mircea Mirean
42. Giarmata –
43. Giera – PSD – Radu Ionel Vicol
44. Giroc – PSD – Iosif Ionel Toma
45. Giulvaz – PSD – Florentin Critet
46. Gottlob – PNL – Gheorghe Nastor
47. Iecea Mare – PSD – Liviu Tomulea
48. Jamu Mare – PNL – Petre Gagea Neaga
49. Jebel – PNL – Dan Vatris
50. Jimbolia – PNL – Darius Postelnicu
51. Lenauheim – PNL – Ilie Suciu
52. Liebling –
53. Livezile –
54. Lovrin – PNL – Marius Vasile Graur
55. Lugoj – PNL – Claudiu Buciu
56. Manastiur – PSD – Ionel Curuti
57. Margina – PSD – Ionel Costa
58. Masloc –
59. Moravita – PNL – Bogdan Brazdau
60. Mosnita Noua – PNL – Florin Bucur
61. Nadrag – PSD – Liviu Munteanu
62. Nitchidorf – PSD – Danut Draghici
63. Ohaba Lunga –
64. Ortisoara –
65. Otelec – Pro Romania – Silvia Fekete
66. Padureni – PNL – Dorin Ignuta
67. Parta – PNL – Daniel Dragan
68. Peciu Nou –
69. Periam – PSD –
70. Pesac –
71. Pietroasa –
72. Pischia –
73. Racovita –
74. Recas – PSD – Pavel Teodor
75. Remetea Mare – PSD
76. Sacalaz – PMP – Nicu Viorel
77. Sacosu Turcesc –
78. Sag – PSD – Flavius Rosu
79. Sanandrei – PNL – Claudiu Coman
80. Sandra – PNL – Savu Luchian
81. Sanmihaiu Roman – PSD – Viorel Marcuti
82. Sannicolau Mare – PNL – Danut Groza
83. Sanpetru Mare – PSD – Viorel Popovici
84. Saravale – PSD – Sava Stoian
85. Satchinez – PNL – Florin Cheaua
86. Secas –
87. Stiuca –
88. Teremia Mare – PNL – Cornel Gui
89. Timisoara – USR Plus – Dominic Fritz
90. Tomesti –
91. Tomnatic –
92. Topolovatu Mare –
93. Tormac – PNL – Marius Lazar
94. Traian Vuia – PSD – Vasile Petruescu
95. Uivar – PMP – Bogdan Savulescu
96. Valcani – PNL – Dragos Buicu
97. Varias –
98. Victor Vlad Delamarina – PSD – Ioan Cristian Cardas
99. Voiteg – PSD – Tudor Nicolae Marinescu

*listă în actualizare.

LĂSAȚI UN MESAJ