Incident grav în locul de joacă din Chișoda! O fetiță s-a rănit 

58

Un incdent grav a avut loc în parcul din Chișoda. O fetiță s-a accidentat la locul de joacă amenajat acolo. Potrivit mamei acesteia, un element dintr-un ansamblu de joacă s-a desprins. Femeia a sesizat Primăria Giroc, de care aparține localitatea, dar nu a primit niciun răspuns. A povestit întâmplarea pe Facebook, în speranța că se vor lua măsuri sau măcar că se vor evita alte accidente.

”Acum 3 zile fetița mea a căzut dintr-un ansamblu de joacă din parcul mare din Chișoda. Evident că s-au desprins elemente din acel ansamblu. Parcul este frecventat de o grămada de copii și oricând se poate întâmpla o nenorocire pentru că sunt lemne putrezite, deteriorate, cuie ieșite și bârne de la leagăne pe punctul să cedeze . Nu am putut să scriu mai repede că a trebuit să mă adun după șoc.

Totuși… cine se ocupă de parc ? Când se repară ce e putrezit și stricat? Nu am primit răspuns… poate primesc ceva lămuriri aici… sau trebuie chemată presa că să se miște ceva?”, a scris mămica pe grupul de Facebook Pro Giroc.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.