Un bărbat, rănit grav, după un accident în vestul ţării. Şoferul unei autoutilitare nu s-a asigurat la plecarea din parcare

35
sursa foto - gddhd.ro

Un bărbat de 57 de ani, din municipiul Vulcan, a fost rănit grav în urma unui accident de circulaţie care s-a produs marţi pe raza localităţii, după ce şoferul unei autoutilitare nu s-a asigurat la plecarea de pe loc, acroşând un vehicul similar care circula din sens opus.

Potrivit Inspectoratului de Poliţie Judeţean (IPJ) Hunedoara, vinovat de producerea accidentului este un şofer de 42 de ani, care circula de la Lupeni spre Vulcan, şi care, la plecarea de pe loc, s-a lovit de autovehiculul care venea din direcţia opusă de mers.

În urma tamponării dintre cele două vehicule, un pasager aflat în autoutilitara care circula regulamentar a suferit răni grave şi a fost transportat la spital pentru îngrijiri medicale.

În cauză a fost întocmit un dosar penal.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.