De astăzi, vremea se va răci accentuat. Cerul va fi mai mult noros. Pe arii extinse în Banat și local în Crișana vor fi precipitații mixte la început, apoi va ninge și se va depune strat de zăpadă, în sudul Banatului și la munte.
Izolat cantitățile cumulate de apă vor fi mai însemnate. Vântul va sufla slab la moderat, cu intensificări locale. Temperaturile maxime vor fi cuprinse între -1 și 6 grade, iar cele minime între –7 și -1 grad.
Mâine, vremea va continua să se răcească, devenind geroasă noaptea și dimineața în depresiuni. Cerul va fi variabil, mai mult senin. Izolat vor mai precipitații slabe, în sudul Banatului. Vântul va sufla slab și moderat, cu intensificări locale, ziua. Dimineața, vor fi condiții de ceață.
Temperaturile maxime vor fi cuprinse între -2 și 4 grade, iar cele minime între –12…-10 grade în depresiuni și -2 grade, în sudul Banatului, informează Serviciul Regional de Prognoză Banat-Crișana.