Timișorenii sunt invitați în acest weekend la evenimente culturale atât pentru cei mici, cât și pentru cei mari. Iubitorii de artă și teatru sunt așteptați la expoziții, dar și piese de teatru.
Centrul Multifuncțional Bastion prezintă expoziția „Salonul Anual” a Asociației Artiștilor Plastici „Romul Ladea”, iar la Centrul de Cultură și Artă al Județului Timiș are loc recitalul de vioară „Ghiocei pe strune de vioară”. De asemenea, publicul poate vizita expozițiile „Liniște” și „Liniștea albă a zăpezii”, eveniment găzduit de Școala de Arte din Timișoara.
În această săptămână, la Teatrul Merlin se joacă „Ariciul”. O poveste de 1000 de ani a unui prinț plin de el care a fost transformat într-un arici, fiind salvat de o poveste de dragoste sinceră. Biletele pot fi achiziționate de la casieria teatrului, de luni până vineri, sau online accesând online acest link.
Foto: Treatrul Merlin, din piesa „Ariciul”