16.1 C
Timișoara
sâmbătă 27 iulie 2024

Banat Girls obține o remiză în ultima etapă din grupele Cupei României

Banat Girls Comloșu Mare a incheiat evoluțiile în Cupa României cu o remiză, 1-1, pe terenul Politehnicii Timișoara.

Gazdele din această rundă au fost cele care au deschis scorul încă din minutul 16, când Antonia Bratu a trimis mingea în poarta noastră. Acesta a fost și scorul pauzei. Banat Girls a reușit egalarea cu un sfert de oră înainte de final, când Francesca Frericks a semnat primul ei gol în Cupa României și al patrulea al sezonului pentru ea.
Banat Girls: Laura Vogt – Denisa Hațegan, Nicol Dincă-Vuia(Larisa Grigore), Amanda Lihv, Bianka Granados, Andrada Ungur(Gabriela Ivancescu), Suzuho Yamasaki, Francesca Frericks, Elena Ruvila(Ana-Maria Popescu), Melisa Șodinca, Rebecca Melack.
Odată cu acest rezultat, echipa noastră a trerminat grupa pe poziția a IV-a, cu 1 punct.
Următorul meci pentru Banat Girls este programat în acest final de săptămână, în deplasare, pe terenul lui CSM Alexandria.

Alte subiecte :

VIDEO | Accident pe A1, Timișoara – Arad! Două mașini s-au izbit din plin

Un accident s-a petrecut pe A1, după urcarea de la Remetea Mare. Două mașini s-au tamponat și o a treia este ușor lovită.  În jurul...

Lucrări la rețele Aquatim

Marți, 30 iulie, între orele 9-15 se va întrerupe alimentarea cu apă în Săcălaz pentru executarea unei conectări de conducte la intersecția străzilor IV...