22.2 C
Timișoara
vineri 29 martie 2024

Cum au fost primiți Simona Halep şi Novak Djokovic la Balul de la Wimbledon

Jucătoarea română de tenis Simona Halep a postat pe Instagram o serie de filmulețe de la Balul Campionilor, în care prezintă trofeul primit la Wimbledon, după ce a învins-o pe Serena Williams.

Din imagini se vede cum Halep a fost primită cu ropote de aplauze.

Ea a avut o apariție strălucitoare la Balul Campionilor organizat la Wimbledon în cinstea sa și a lui Novak Djokovic.

„Simona Halep strălucește la Wimbledon”, a comentat WTA pe Twitter.

După victoria de la Wimbledon, Simona Halep a urcat pe locul 4 în clasamentul WTA dat publicității luni. Ea se va întoarce acasă luni, la ora 17:00.

Simona Halep, locul 7 WTA, a câștigat sâmbătă turneul de la Wimbledon, al doilea grand slam din carieră, după ce a învins-o în finală, cu scorul de 6-2, 6-2, pe americanca Serena Williams, locul 10 WTA, după numai 55 de minute de joc.

Sursa: digi24.ro