7.2 C
Timișoara
vineri 26 aprilie 2024

ACS Dumbrăvița, neînvinsă de la debutul campionatului-VIDEO

Elevii lui Florin Macavei sunt neînvinși de la debutul campionatului. ACS Dumbrăvița a dominat partida cu AS Peciu Nou. În prima repriză, s-au înregistrat numeroase ocazii la poarta oaspete, însă tabela de marcaj a rămas neschimbată. La doar două minute de la startul reprizei secunde, dumbrăvițenii beneficiază de o lovitură de la 11 metri, pe care o execută Bălace, și înscrie pentru 1-0. Pe fondul unor șanse clare de a marca, în minutul 73, elevii lui Florin Macavei, reușesc prin golul lui Ștefan, să își mărească avantajul. În minutul 84, Hodiș își trece numele pe lista marcatorilor, și astfel închide tabela de marcaj, cu 3-0 în dreptul echipei dumbrăvițene. Alb-verzii se află pe primul loc în clasamentul Ligii a IV-a Timiș, deși au un meci mai puțin, după ce partida cu ACS Ghiroda s-a reprogramat.

sursa: dumbravitatv.ro