Suporterii bănățeni îl vor conduce pe Răzvan Ionilă pe ultimul său drum…

Suporterii bănățeni, așteptați să-l conducă pe ultimul drum pe fotbalistul Răzvan Ionilă.

Înmormântarea are loc astăzi, la ora 15:00 la Cimitirul din Crișan. Anunțul a fost făcut de ACS Galaxy.

Reamintim că duminică, 9 martie, pe terenul ACS Galaxy Timișoara se vor disputa meciurile comemorative pentru Răzvan, începând cu orele 14:00. Accesul se va face începând cu orele 13:30.

Răzvan Ionilă, fost jucător Poli AEK, între 2002 – 2004, a activat ca antrenor secund la ACS Poli Timișoara, dar și la juniori, pentru Galaxy Timișoara.

Anul trecut în octombrie, acesta juca pentru Srbianca Moșnița Veche, acesta s-a prăbușit pe teren, suferind un stop cardiac. O perioadă, el a fost internat la Spitalul Județean, fiind apoi transferat la un spital din străinătate. Aflat la o clinică în Turcia, sportivul s-a stins din viață joi, 6 martie.

Le urăm sincere condoleanțe familiei, apropiaților și tuturor celor l-au cunoscut pe Răzvan și trec acum prin momente grele… Odihnească-se în pace!

 

 

 

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Alte subiecte :

Citește și :