Trei Doamne și toate trei…

665

Nicio surpriză în volei, Timișoara a ratat toate cele trei șanse de a promova în prima ligă. După fetele de la UVT Agroland și CSU Politehnica, băieții de la CSU Vest s-au oprit la turneul de baraj…

Voleibaliștii de la CSU Vest Timișoara au ratat promovarea în liga de elită, respectiv Divizia A1. Cu un singur succes și două înfrângeri, galben-albaștrii au încheiat doar pe locul al treilea turneul de promovarea de la Bacău, fiind la o victorie distanță de accederea în primul eșalon.

Bănățenii au câștigat cu 3-0 (25-13, 25-12, 25-13) meciul de sâmbătă contra colegei de serie CSM Câmpia Turzii, dar a pierdut duelurile cu primele două clasate la final. În prima zi au fost învinși de Știința Bacău cu 1-3 (16-25, 21-25, 25-23 , 17-25) iar duminică dimineața au cedat în fața lui Steaua București cu 1-3 (25-23, 19-25, 21-25, 20-25).

Băieții antrenați de Sorin Schiesz sunt a treia echipă timișoreană ce ratează promovarea în prima ligă în decurs de numai o săptămână. Duminica trecută s-a încheiat la Timișoara turneul de promovare feminin în care UVT Agroland și CSU Politehnica s-au clasat pe ultimele locuri…