Remiză în finalul cantonamentului montan

95

ACS Poli și-a încheiat marți stagiul de pregătire de la Poiana Brașov cu ultimul meci de verificare. Elevii lui Ionuț Popa au remizat, 1-1, cu CS Balotești.

Final de cantonament pentru prim-divizionara timișoreană ACS Poli. Alb-violeții au încheiat cele 8 zile de cantonament de la Poiana Brașov, perioadă în care și-au încărcat bateriile înaintea unui tur de campionat foarte lung. Înaintea de revenirea acasă, antrenorul Ionuț Popa și-a testat echipa într-un ultim joc de verificare.

Poliștii au disputat ultimul joc de verificare la Tărlungeni în compania divizionarei secunde CS Balotești. Partidă încheiată la egalitate, scor 1-1, golul timișorenilor fiind reușit de Doman, în minutul 75, după ce ilfovenii au deschis scorul în prima repriză.

Poli: Straton – Crețu, Melinte, Șeroni, Țigănașu – Artean, Soljic – Munteanu, Vașvari, Bîrnoi – Bud. Au mai intrat Smaranda, Curileac – Străuț, Haruț, Cânu, Bocșan, Covalschi, Croitoru, Oprea, Ciucur, Doman, Drăghici, Bianconi.

Pentru Poli perioada precompetițională mai cuprinde un joc amical sâmbătă, 8 iulie, în compania echipei maghiare Debrecen VSC. Meciul va avea loc pe arena Nagyerdei Stadium, de la ora 19. O săptămână mai târziu va începe sezonul oficial al Ligii I de fotbal.