PNL Timiș a anunțat candidații ce vor intra în luptă pentru alegerile din 2016! Lista completă-VIDEO

696

Partidul Național Liberal Timiș și-a anunțat, vineri, candidații ce vor intra în luptă pentru funcțiile de primar, consilier local și consilier județean. Primarul Timișoarei, Nicolae Robu, a prezentat lista candidaților.

‘Mulțumesc pentru încredere, deși unii spuneau că aș avea probleme cu Criteriul 7 pentru că nu știu ce atitudini discriminatorii aș fi avut. Eu n-am fost niciodată rasist, n-am avut niciodată atitudini discriminatorii, dar asta nu înseamnă că nu trebuie să îi punem la punct pe acei indivizi care ne sfidează, indiferent de etnia lor. Eu am făcut și voi face, când va fi cazul, mult mai mult decât afirmații, am avut puterea să și demolez, pentru a arăta că legea trebuie să fie lege pentru toată lumea’, a spus Nicolae Robu, înainte de a enumera candidații PNL pentur alegerile din 2016.

Comitetul de Coordonare Județean al PNL a avut loc în prezența copreședintelui partidului, Vasile Blaga.

 

 

Candidați Consiliul Local Timișoara

Angheluță Ciprian

Atomoaie Ana-Maria

Baciu Aurelian

Barabas Lorenzo

Bălăniuc Mircea

Bătrînu Gheorghe

Căldăraru Constanța

Ciolan Alina Claudiu

Colhon Nicolae

Diaconu Dan

Dimeca Radu

Dragomir Claudiu

Fodor Mihaela

Folică Petrică

Grigorie Toni-Alexandru

Grigoroiu Grigore

Gurbină Mircea

Hotico Livian

Iapă Cătălin

Kristof Robert

Lăutaru Maria

Lulciuc Adrian

Lungu Cătălin

Mariș Daniela

Medeșan Dan

Mihok Ciprian

Moșiu Simion

Munteanu Alina

Nedeșteanu Loredana

Nodiți Gheorghe

Opriș Nicolae

Orhei Ciprian

Pavlovici Cosmin

Podaru Ion

Popa Ion Gabriel

Popescu Marin

Popovici Dumitru

Rădulescu Larisa

Rușeț Patriciu

Rușeț Vasile

Sabău Gheorghe

Samoilă Elena

Sandu Ștefan

Schedan Doina

Simina George

Sîrbu Alin

Stănescu Ion

Stoia Adrian

Stoian Florian

Stoica Claudia Adriana

Sulcină Sorin

Târziu Adelina

Vesa Vasile

Candidați Consiliul Județean Timiș

Aldea Adrian

Angheluță Ciprian

Arădean Sorin

Bara Constantin

Barabas Lorenzo

Bătrînu Gheorghe

Bitea Nicolae

Blaga Lucian

Bogdan Darius Ilie

Bogdan Ciprian

Bojin Mihăiță

Borha Liviu

Buboi Cosmin

Bumbuc Gheorghe

Căldăraru Constanța

Căldăraru Lucian

Cărămidariu Alexandru

Chira Claudiu

Chișe Sorin

Ciurlea Sorina

Cocean Liviu

Coifan Viorel

Cojocaru Silvia

Colhon Adrian

Costa Cosmin

Dinulescu Oana

Dragu Gheorghiță

Drăgănescu Virgil

Farcaș Valentin

Fluerătoru Ion

Gaiță Ionuț

Georgeta Rus

Ghelbere Bogdan

Grigoroiu Eugen

Gurbină Mircea

Iepan Flaviu

Kristof Robert

Lelescu Tiberiu

Lulciuc Adrian

Lungu Ionel

Lungu Cătălin-Daniel

Moldovan Paul

Napău Alin

Nica Alin

Orban Andrei

Orhei Ciprian

Pășcuță Adrian

Petrescu Balint

Podaru Adrian

Popa Ioan Gabriel

Popescu Marin

Popescu Carmen

Popovici Dumitru

Popoviciu Alin

Potroviță Sorin

Prisecariu Gigel

Răvășilă Emilian

Rușeț Vasile

Sabou Alina

Sarmeș Dan

Schedan Doina

Șerpe Emil

Stănescu Ion

Stoinel Ilie

Sulcină Sorin

Supuran Sorin

Tabără Amânar Cosmin

Tinei Valentin

Tudor Ștefan

Țerban Cristina

Vasian Ioan

Vasile Marian Constantin

Velisca Tirla Ioan

Zorila Andrei

 

Candidații la funcția de primar propuși validării Comitetului Director Județean al Partidului Național Liberal

Nr. crt.

Localitatea

Candidat

1

Timișoara Robu Nicolae

2

Lugoj Ambrus Ioan

3

Buziaș Munteanu Sorin

4

Ciacova Filip Petru

5

Deta Roman Petru

6

Făget Avram Marcel

7

Gătaia Cozarov Raul

8

Jimbolia Postelnicu Darius

9

Sânnicolau Mare Groza Dănuț

10

Balinț Marchevici Maximilian

11

Banloc Trifonescu Lucian

12

Bara Lelea Ioan

13

Bârna Balintoni Nicolae

14

Belinț Laza Gheorghe Florin

15

Bethausen Muntean Ioan

16

Biled Oprișa Ovidiu

17

Birda Cotos Rodica

18

Bogda Prisecariu Gigel

19

Boldur Ardelean Calin

20

Brestovăț Dobra Eugen

21

Bucovăț Jivan Tiberiu Ionel

22

Cenad Crăciun Nicolae

23

Cenei Ilaş Gabriel

24

Checea Birdean Dorin Liviu

25

Coșteiu Nicoli Catalin

26

Curtea Iacob Dănuț

27

Darova Tilihoi Sorin

28

Denta Giorici Laurentiu

29

Dudeștii Noi Nica Alin Adrian

30

Dudeștii Vechi Budur Adrian

31

Fârdea Lupulescu Samuel

32

Fibiș Carcea Gheorghe Dorel

33

Foeni Cizmaş Miomir Dobrivoi

34

Găvojdia Stoica Dănuț Toma

35

Ghilad Guran Cornel

36

Giarmata Delvai Ioan

37

Giera Hotean Victor

38

Giroc Golban Florin

39

Gottlob Nastor Gheorghe

40

Iecea Mare Codrescu Ovidiu

41

Jamu Mare Dragila Gheorghe

42

Jebel Petrus Teodor

43

Lenauheim Suciu Ilie

44

Liebling Munteanu Ioan

45

Livezile Varga Ștefan

46

Lovrin Graur Vasile

47

Margina Tuţac Crinel

48

Mașloc Lupu Ionel

49

Mănăștiur Lera Vasile

50

Moravița Turculețu Dumitru

51

Moșnița Nouă Bucur Florin

52

Nădrag Moldovan Rozica

53

Ohaba Lungă Peia Eugen

54

Otelec Pascu Valentin

55

Parța Coroama Valentin

56

Pădureni Ignuța Dorin

57

Peciu Nou FARCALAU IOAN

58

Pesac Borcilă Adrian

59

Pietroasa Lapugean Sorin

60

Pișchia Sas Ioan

61

Remetea Mare Chira Traian

62

Saravale Ciobu Constantin

63

Satchinez Dan Ion Florin

64

Sânandrei Truică Marian

65

Sânmihaiu Român Trifan Nicolae

66

Secaș Mates Violeta

67

Șag Precup Daniel

68

Știuca Bejera Vasile

69

Teremia Mare Sîntean Cosmin Gheorghe

70

Tomești Medelean Costel

71

Topolovățu Mare Neșcu Iosif – Ioan

72

Traian Vuia Crisciu Nicolae

73

Voiteg Ciobanu Ion

 

loading...

LĂSAȚI UN MESAJ