15.1 C
Timișoara
vineri 29 martie 2024

ACS Dumbrăvița a debutat cu dreptul în această ediție de campionat învingând ACS Voința Mașloc cu 3-2-VIDEO

În minutul 12 al partidei, se înregistra 1-0 în dreptul alb-verzilor, după ce fundașul Bogdan a respins mingea în propria poartă.Prima repriză a bifat o serie de evenimente, ocazii de ambele părți, o încăierare generală, două cartonașe roșii, câte unul pentru fiecare echipă (Paleacu, Bogdan) și o solicitare depenalty din partea dumbrăvițenilor în ultimul minut. Cu toate acestea, ACS Dumbrăvițaa intrat la cabine cu avantaj minim pe tabelă.

În repriza secundă, vicecampioana sezonului precedent, Voința Mașloc, a reușit să restabilească egalitatea, prin golul marcat de Pele, și doua minute mai târziu a preluatconducerea, Glodeanu, și-a trecut echipa în avantaj. În minutul 82, arbitrul dictează lovitură de la 11 m pentru dumbrăvițeni, execută Bălace și marchează pentru 2-2.Florin Macavei forțeză atacul, îl introduce în teren pe Foldi, în locul lui Nohai, iar 4 minute mai târziu, alb-verzii preiau conducerea. Hodiș marchează golul ce le-a adusalb-verzilor victoria, în prima etapă a Ligii a IV-a, seria Timiș.

ACS Dumbrăviţa: Arpad Mikloş – Florin Nohai (min 88, Robert Foldi), Sorin Oneț, Raul Kovacs, Cristian Stiopu, Claudiu Bârsanu (min 75, Andrei Borlea), Valentin Șofronea (min 75, Denis Mărcuţi), Andrei Hodiş, Adrian Ştefan, Alin Paleacu, Silviu Bălace (min 93, Adrian Scrob).
Reverze: Ionuţ Iacob, Norbert Rus.
Antrenor: Florin Macavei.

ACS Voința Maşloc: Cosmin Amarinei – Daniel Gabără, Robert Hriţcan, Cosmin Bogdan, Ovidiu Glodeanu, Alexandru Rus (min 57, Adrian Ilie), Alin Berceanu, Mircea Şchiopu, Dan Raţiu (min 67, Cristian Pele), Stoica Dorel, Marius Demian.
Rezerve: Curelea, Braniște.
Antrenor: Adrian Şeţu.

Alte subiecte :

Peste 30 de sportivi din toată țara s-au reunit la Timișoara, la Cupa României la scrabble – ediția 2024. FOTO-VIDEO

Competiția, găzduită de Casa Politehnicii nr. 2, s-a încheiat cu victoria lui Laurențiu Dan Sandu, de la CSM București, urmat de Cosmin Donciu și...